Vakıf 19 Burs Başvuru Formu
Vakıf 19 Burs Başvuru Formu'na hoş geldiniz. Burs başvuruları her eğitim öğretim yılının başlangıcına kadar devam etmektedir. Formu doldurmaya başlamadan önce, aile gelirini gösteren belgeler, kardeş ya da kardeşlerin öğrenci belgeleri, kirada oturuyorsanız Kira Kontratı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve adli sicil belgenizin PDF ya da JPG - PNG formatlarında, 2 MB'ı aşmayan ve yüzünüzün açıkça görüldüğü bir fotoğrafın bilgisayarınızda bulunduğundan emin olunuz. Bu belgeleri yüklemeden, başvuruyu tamamlayamazsınız. Formu doldurmaya başlamadan önce, Eğitim kategorisi altında Burs Yönetmeliği başlığıyla sunduğumuz şartları dikkatlice okuyunuz. Başvuru sonucunda, başvuru için girişini yaptığınız tüm bilgilerin, Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca, Vakıf 19'un ilke ve faaliyetleri doğrultusunda, dürüst ve faydalı amaçlarla kullanılabileceğini kabul etmiş olursunuz. Bu şartları kabul ediyorsanız, formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Öğrenci Özlük Bilgileri

Size ait genel bilgilerin sorulduğu bu alandaki boşlukları eksiksiz ve doğru biçimde doldurunuz.
Başvuruya devam edebilmek için, yüzünüzün açıkça görüldüğü, mümkünse vesikalık, 2 MB boyutu aşmayan ve JPG formatındaki fotoğrafınızı bu alandan yükleyiniz.

Sosyal ve Mali Durum

Ailenize dair soruların sorulacağı bu alandaki tüm boşlukları eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamlandığınıza emin olunuz.
Bu kısımda, yapılan işin açık ve ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmektedir. Örneğin, serbest meslek yerine manifaturacı; memur yerine Ziraat Bankası'nda şef; işçi yerine Tekel'de ustabaşı gibi. Emeklilik durumunda ise, emekli olmadan önceki iş için aynı yöntem uygulanacaktır.
Bu kısımda, yapılan işin açık ve ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekmektedir. Örneğin, serbest meslek yerine manifaturacı; memur yerine Ziraat Bankası'nda şef; işçi yerine Tekel'de ustabaşı gibi. Emeklilik durumunda ise, emekli olmadan önceki iş için aynı yöntem uygulanacaktır.
Kardeşlerinizin Ad Soyad / Yaş / Öğrenim Durumu / Meslek / Aylık Net Gelir bilgilerini örnekteki gibi yazınız. Kardeşiniz yoksa, "Kardeşim yok." yazınız.
Ev, dükkan, arsa, tarla, hisse senedi, küçük/büyükbaş hayvan vb.
Kira, ürün geliri vb.
Örnekteki gibi yazınız: Ad Soyad / Aileye yakınlığı / Yaşı / İşi - Aylık geliri. Yok ise, "Ailemin, kardeşlerim dışında bakmakla yükümlü olduğu kişi yok." yazınız.

Öğrencinin Burs ve Kredi Bilgileri

Bu eğitim ve öğretim yılında başvurduğunuz ve/veya aldığınız burs bilgileri ile, geçtiğimiz yıl aldığınız burs/kredi bilgilerinin sorulduğu bu alandaki boşlukları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurunuz.
Burs adını ve miktarı açık yazınız. Aldığınız burs yoksa, "Burs almadım." yazınız. Örnek: KYK Geri Ödemeli Kredisi, 425 TL. Milli Sporcu Bursu, 600 TL.
Burs adını ve miktarı açık yazınız. Aldığınız burs yoksa, "Burs almadım." yazınız.

Bursiyer Adayının Durumu

Bu bölümde, bursiyer adayının ekonomik durumuna, aylık gelirlerine, öğrenim yaşamına ilişkin sorular sorulacaktır. Lütfen açıklamaları dikkatlice okuyup, örnekler ışığında, formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurunuz.
Burs, aile desteği, maaş ve diğer kalemlerdeki aylık gelirlerinizi örnekteki gibi yazınız. Burs / Aile Desteği / Maaş / Diğer.
Aylık toplam gelirinizi yazınız.
Üniversiteye yerleştiğiniz alandaki puanınızı yazınız.
Değilseniz boş bırakabilirsiniz.
Üniversiteyi yeni kazandıysanız boş bırakabilirsiniz.
Önemli bir sağlık sorununuz varsa, ayrıntılarını yazınız. Yoksa, "Yok." yazınız.
İlk soruya yanıtınız evet ise, diğer iki soruyu da eksiksiz yanıtlayınız. Eğer ilk soruya yanıtınız hayır ise, "Yok." yazınız.
Öğretmen, aile dostu gibi kişilerin isimlerini, iletişim bilgilerini ve yakınlık derecenizi örnekteki gibi yazınız.
Formda verdiğiniz bilgiler hâricinde, burs komisyonuna iletmek istediğiniz özel durumlarınızı ve taleplerinizi bu bölüme yazabilirsiniz.
Başvurunuzu tamamlamak için, ailenin tüm gelirlerini gösteren belgeleri, okuyan kardeşin ya da kardeşlerin öğrenci belgelerini, ailenin oturduğu yer kira ise Kira Kontratı'nı, nüfus cüzdanı fotokopinizi, adli sicil belgenizi PDF ya da JPG-PNG formatlarındaki hâllerini, RAR ya da ZIP olarak sıkıştırarak bu alandan yükleyiniz. Tüm belgelerin eksiksiz olduğundan emin olunuz.

Sonuç

Formu eksiksiz ve doğru tamamladığınıza emin olana dek, başvurunuzu onaylamayın. Formun eksiksiz ve doğru tamamlandığını kontrol ettikten sonra, aşağıdaki şartı kabul ederek formu sonlandırabilirsiniz.